• I'm Your Man

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • The Matrix

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Blockers

    ★★★★★

  • The Bling Ring

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Casino Royale

    ★★★½

  • Polyester

    ★★★½