Sort by

katie has logged 20 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
Read the review Edit this entry  
30
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Native Son

Native Son

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Woodshock

Woodshock

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
Edit this entry  
26
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
Read the review Edit this entry  
14
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry