• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

  • Luca

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

  • Raya and the Last Dragon

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

  • Burrow

  • Happiest Season

  • Cosa sarà

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Shithouse

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

  • The Haunting of Bly Manor

  • Freaky

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Unpregnant

  • One Night in Miami...

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Chemical Hearts

  • She Dies Tomorrow

  • Host

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The King of Staten Island

  • Hollywood

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Spree

    ★½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Miss Americana

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Charlie's Angels