• Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The King

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • All That We Destroy

    ★★★

  • Plus One

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • What Men Want

    ★★

  • Big Time Adolescence

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Serenity

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • The Grinch

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Stella's Last Weekend

    ★★★

  • Venom

    ★★★★

  • Banana Split

    ★★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Boy Erased

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Alex Strangelove

    ★★

  • Acrimony

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★★★

  • Feminists: What Were They Thinking?

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★