Katie has logged 163 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
nothing

nothing

2013
×
Read the review Edit this entry  
07
Holidaze

Holidaze

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Free Birds

Free Birds

2013
×
Read the review Edit this entry  
31
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mutant Pumpkins from Outer Space

Mutant Pumpkins from Outer Space

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Garfield's Halloween Adventure

Garfield's Halloween Adventure

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Watermelon: A Cautionary Tale

Watermelon: A Cautionary Tale

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
1408

1408

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Yogi Bear

Yogi Bear

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Truth Wears Side-Burns

The Truth Wears Side-Burns

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
2 in the AM PM

2 in the AM PM

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

2009
×
Read the review Edit this entry  
19
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dancing with the Birds

Dancing with the Birds

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shrek in the Swamp Karaoke Dance Party

Shrek in the Swamp Karaoke Dance Party

2001
×
Read the review Edit this entry  
12
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nuts & Robbers

Nuts & Robbers

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Smurfs

The Smurfs

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
04
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Arctic Dogs

Arctic Dogs

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
Read the review Edit this entry  
28
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Pirates Who Don't Do Anything: A VeggieTales Movie

The Pirates Who Don't Do Anything: A VeggieTales Movie

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry