Katie has logged 43 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Quest for Camelot

Quest for Camelot

1998
×
Read the review Edit this entry  
30
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sonic the Hedgehog: The Movie

Sonic the Hedgehog: The Movie

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
We're Back! A Dinosaur's Story

We're Back! A Dinosaur's Story

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Green Lantern: Emerald Knights

Green Lantern: Emerald Knights

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Zoom

Zoom

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Johnson

Bad Johnson

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Dolphin Lover

Dolphin Lover

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Epic Movie

Epic Movie

2007
×
Read the review Edit this entry  
18
A Fairly Odd Movie: Grow Up, Timmy Turner!

A Fairly Odd Movie: Grow Up, Timmy Turner!

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Diamond Jack

Diamond Jack

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mr. Peabody & Sherman

Mr. Peabody & Sherman

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cars 2

Cars 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
10
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Princess and the Goblin

The Princess and the Goblin

1991
×
Read the review Edit this entry  
06
Twice Upon a Time

Twice Upon a Time

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Disaster Movie

Disaster Movie

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Felix the Cat: The Movie

Felix the Cat: The Movie

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Big Momma's House

Big Momma's House

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Turbo

Turbo

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fantastic Adventures of Unico

The Fantastic Adventures of Unico

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry