Sort by

gmcoshbwak has logged 131 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Poor Things

Poor Things

2023
×
Read the review Edit this entry  
09
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wish

Wish

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Elemental

Elemental

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Possessor

Possessor

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saw V

Saw V

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bambi

Bambi

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saw II

Saw II

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Bat

The Bat

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vampires

Vampires

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prom Night

Prom Night

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Se7en

Se7en

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Funhouse

Funhouse

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bama Rush

Bama Rush

2023
×
Read the review Edit this entry  
13
The Imagineering Story

The Imagineering Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scanners

Scanners

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Edit this entry  
18
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Country Bears

The Country Bears

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Modern Marvels - Walt Disney World

Modern Marvels - Walt Disney World

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Girl from Plainville

The Girl from Plainville

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bunnicula, the Vampire Rabbit

Bunnicula, the Vampire Rabbit

1982
×
Read the review Edit this entry  
06
Scarface

Scarface

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry