Sort by
  • Love Has Won: The Cult of Mother God

  • Escaping Twin Flames

  • Wish

    ★★★½

  • Five Nights at Freddy's

    ★★

  • American Fiction

  • Poor Things

  • Oppenheimer

  • Barbie

    ★★★½

  • Shiny Happy People: Duggar Family Secrets

  • Elemental

    ★½

  • Bama Rush

  • Dead Ringers

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★★

  • Infinity Pool

    ★★½

  • Babylon

    ★★★★★

  • Gudetama: An Eggcellent Adventure

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Disney Channel's Theme: A History Mystery

    ★★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Lou

    ★★★★

  • Smile

    ★★★

  • Sanctuary

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ½

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • The Menu

    ★★

  • Blonde

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

  • Pearl

    ★★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • After Ever Happy

  • Prey

    ★★★★

  • Skinamarink

    ★★★★½

  • Nope

    ★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★

  • The Girl from Plainville

  • Deep Water

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Dropout

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Ledge

    ★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • You’ve Never Been Completely Honest

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★★

  • Legends of Sleepy Hollow

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Intrusion

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★