Sort by
  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★

  • The Batman

    ★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Eternals

  • Encanto

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Kate

  • Dune

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • WandaVision

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Happiest Season

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • Enola Holmes

  • The Half of It

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Cats

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Destination Wedding

    ½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★½