• Moxie

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Prom

  • If I Only Had Christmas

  • Mank

  • Lucy Shimmers And The Prince Of Peace

  • Earwig and the Witch

  • Soul

  • Run

  • Thanks to Her

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • Class Action Park

  • My Brother Jordan

  • The Call Centre

  • Hamilton

  • The King of Staten Island

  • Two Little Boys

  • Stargirl

  • Emma.

  • Gretel & Hansel

  • Palm Springs

  • The Social Dilemma

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Christmas at Dollywood

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

  • Eli

  • In the Tall Grass

  • The Goldfinch

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

  • Sound of Metal

  • The King

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

  • Ad Astra

  • It Chapter Two

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

  • Safety

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Pet Sematary

  • Us

  • Booksmart

  • Villains

  • Made Public

  • Dig Your Own Grave

  • Captain Marvel

  • Entering the Mortal Realm with Finn

  • Greener Grass

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Get Ready with Me

  • The Lodge

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Poppins Returns

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • The Hug