Sort by

katherine has logged 11 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★
Edit this entry  
24
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Edit this entry  
15
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Attack of the 50 Foot Woman

Attack of the 50 Foot Woman

1958
×
★½
Read the review Edit this entry