• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Jai Bhim

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Sardar Udham

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Shershaah

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Drishyam 2

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Dara of Jasenovac

    ★★★½

  • Soorarai Pottru

    ★★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Capone

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Banker

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Togo

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★