• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Encanto

  • Eternals

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Half of It

  • Onward

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Unbelievable

  • Knives Out

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Promare

    ★★★★

  • Aladdin

    ★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Us

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • I Am Mother

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Venom

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★½

  • Suspiria

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

  • Deadpool 2

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Dirty Computer

    ★★★★★