Sort by

kass has logged 36 entries for films during February 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Plan B

Plan B

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Project X

Project X

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Footloose

Footloose

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Trolls

Trolls

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Piggy

Piggy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
At Midnight

At Midnight

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pamela, A Love Story

Pamela, A Love Story

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Night House

The Night House

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shotgun Wedding

Shotgun Wedding

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry