• Don't Worry, Darling

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • My First Summer

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The Crimes That Bind

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Miss Americana

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Bring the Soul: The Movie

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • After

    ★½

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Burn the Stage: The Movie

    ★★★★★

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★