alice has logged 12 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hamlet

Hamlet

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wuthering Heights

Wuthering Heights

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★
Edit this entry  
02
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry