• Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Life in a Year

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • I Still Believe

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Pacto de Fuga

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Venom

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Submergence

    ★★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★

  • La La Land

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Finding Dory

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • 22 Jump Street

    ★★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★★★

  • Frozen

    ★★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★

  • About Time

    ★★★★★

  • World War Z

    ★★★★★