Sort by
  • Por Thozhil

    ★★★★

  • Custody

    ★★½

  • Ponniyin Selvan: Part II

    ★★½

  • Virupaksha

    ★★★

  • Thiruvin Kural

    ★★

  • Rudhran

    ★★

  • August 16, 1947

    ★★★

  • The Pope's Exorcist

    ★★★

  • Dasara

    ★★½

  • Pathu Thala

    ★★

  • Viduthalai: Part I

    ★★★★½

  • Kannai Nambathe

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Agilan

    ★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★

  • Ayothi

    ★★★★½

  • Vaathi

    ★★★

  • Dada

    ★★★

  • Romancham

    ★★★½

  • Run Baby Run

    ★★½

  • Iratta

    ★★★½

  • Michael

    ★½

  • Pathaan

    ★★

  • Waltair Veerayya

    ★★★

  • Varisu

    ★★★★

  • Thunivu

    ★★½

  • Kaapa

    ★★★

  • Laththi Charge

    ★★★

  • Connect

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Vadhandhi

    ★★★

  • An Action Hero

    ★★★★

  • Gold

    ★★½

  • Kalaga Thalaivan

    ★★★½

  • Mukundan Unni Associates™

    ★★★★

  • Nitham Oru Vaanam

    ★★★★

  • Love Today

    ★★★½

  • Prince

    ★½

  • Sardar

    ★★★½

  • Rorschach

    ★★★

  • Kantara

    ★★★

  • Vikram Vedha

    ★★★★

  • Ponniyin Selvan: Part I

    ★★½

  • Naane Varuvean

    ★★★½

  • Chup

    ★★★½

  • Smile

    ★★★

  • Vendhu Thanindhathu Kaadu

    ★★½

  • Sisu

    ★★★

  • Brahmāstra Part One: Shiva

    ★★½

  • Captain

    ★★½

  • Cobra

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • Diary

    ★★★½

  • Liger

  • Thiruchitrambalam

    ★★★★

  • Cadaver

    ★★★

  • Viruman

    ★½

  • Thallumaala

    ★★★½

  • Nna Thaan Case Kodu

    ★★★½

  • Fall

    ★★★½

  • Sita Ramam

    ★★

  • Kuruthi Aattam

    ★½

  • Prey

    ★★★½

  • Gulu Gulu

    ★★★

  • Vikrant Rona

    ★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★

  • Malayankunju

    ★★★

  • Dejavu

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Ela Veezha Poonchira

    ★★★½

  • Iravin Nizhal

    ★★★

  • Gargi

    ★★★