Sort by

Karsen has logged 73 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Beautiful Girls

Beautiful Girls

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dark Passage

Dark Passage

1947
×
★★★½
Edit this entry  
20
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
El sur

El sur

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Place in the Sun

A Place in the Sun

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Into the Night

Into the Night

1985
×
Read the review Edit this entry  
01
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wonderwall

Wonderwall

1968
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Juliet of the Spirits

Juliet of the Spirits

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shame

Shame

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Poison Ivy

Poison Ivy

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Freshman

The Freshman

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sin City

Sin City

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry