Sort by

Karrie has logged 213 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Game of Death

Game of Death

1978
×
Read the review Edit this entry  
23
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Vampire Dog

Vampire Dog

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The Spine of Night

The Spine of Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
GWAR: Phallus in Wonderland

GWAR: Phallus in Wonderland

1992
×
Read the review Edit this entry  
31
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
White Noise

White Noise

2005
×
★½
Read the review Edit this entry