Sort by

ana has logged 25 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Along with the Gods: The Last 49 Days

Along with the Gods: The Last 49 Days

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ugly

Ugly

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Reader

The Reader

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
The First Time

The First Time

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Werewolf Boy

A Werewolf Boy

2012
×
★★★½
Edit this entry