• X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Love and Leashes

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The Hating Game

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • The Call

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • #Alive

    ★★

  • Athlete A

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Isi & Ossi

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

  • Let It Snow

    ★★

  • Tall Girl

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Descendants 3

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Chasing Happiness

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Persona

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • Fyre

    ★★

  • Swing Kids

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding