Sort by

karen has logged 29 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cherish

Cherish

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black '47

Black '47

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Predator

The Predator

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rodents of Unusual Size

Rodents of Unusual Size

2017
×
Edit this entry