karen has logged 25 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Legend of 1900

The Legend of 1900

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Dark

The Dark

2018
×
Edit this entry  
27
Untogether

Untogether

2018
×
Edit this entry  
26
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Stockholm

Stockholm

2018
×
Edit this entry  
24
State Like Sleep

State Like Sleep

2018
×
Edit this entry  
22
Bye Bye Germany

Bye Bye Germany

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Seagull

The Seagull

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
Edit this entry  
19
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Song of Back and Neck

Song of Back and Neck

2018
×
Edit this entry  
16
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Cargo

Cargo

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rampage

Rampage

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
Edit this entry  
07
Woman Walks Ahead

Woman Walks Ahead

2017
×
Edit this entry  
06
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Come Sunday

Come Sunday

2018
×
Edit this entry  
03
Amateurs

Amateurs

2018
×
Edit this entry  
03
Dead Women Walking

Dead Women Walking

2018
×
Edit this entry  
02
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry