karen has logged 32 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Still/Born

Still/Born

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wild Hogs

Wild Hogs

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Whirlpool

Whirlpool

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Year My Voice Broke

The Year My Voice Broke

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Unleashed

Unleashed

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Pottersville

Pottersville

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Red White & Blue

Red White & Blue

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Like Me

Like Me

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Windmill Massacre

The Windmill Massacre

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Noreen

Noreen

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Man Who Would Be Polka King

The Man Who Would Be Polka King

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Polka King

The Polka King

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Missing

The Missing

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Ballad of Lefty Brown

The Ballad of Lefty Brown

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry