Sort by
  • Asteroid City

    ★★★★½

  • ¡Que viva México!

    ½

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Huesera: The Bone Woman

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Hatching

    ★★★★★

  • Vortex

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Human Voice

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Possum

    ★★★★★

  • Buy Me a Gun

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Wild Tales

    ★★★★½

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★★★

  • The Strange Color of Your Body's Tears

    ★★★★★

  • Borgman

    ★★★½

  • Thanatomorphose

    ★★★½

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★★

  • Boro in the Box

    ★★★★★

  • Heartbeats

    ★★★★★

  • The Imaginarium of Doctor Parnassus

    ★★★★★

  • Antichrist

    ★★★★★

  • Martyrs

    ★★★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★★

  • Taxidermia

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Werckmeister Harmonies

    ★★★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★★

  • Three Colours: Blue

    ★★★★★

  • The Outsiders

    ★★★★★

  • Possession

    ★★★★★

  • Salò, or the 120 Days of Sodom

    ★★★★★

  • Castle of Purity

    ★★★★½

  • Theorem

    ★★★★★

  • 12 Angry Men

    ★★★★★