Sort by

Karelle has logged 221 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beethoven's Christmas Adventure

Beethoven's Christmas Adventure

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Chances Are

Chances Are

1989
×
★★★
Edit this entry  
27
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Serenity

Serenity

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Monsieur Hulot's Holiday

Monsieur Hulot's Holiday

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Girls Just Want to Have Fun

Girls Just Want to Have Fun

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Watcher in the Woods

The Watcher in the Woods

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Miss Firecracker

Miss Firecracker

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happy Halloween, Scooby-Doo!

Happy Halloween, Scooby-Doo!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
My Little Pony: A New Generation

My Little Pony: A New Generation

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
Read the review Edit this entry  
19
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gambit

Gambit

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pokémon the Movie: I Choose You!

Pokémon the Movie: I Choose You!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry