• Naila and the Uprising

    Naila and the Uprising

    ★★★★½

    i highly recommend y’all watch this film, especially if you are trying to learn about the first intifada.

  • Carol

    Carol

    ★★★½

    bananas situationships…..

  • Ginger Snaps

    Ginger Snaps

    ★★★½

    transgenda  🐺🐺🐺

  • Naila and the Uprising

    Naila and the Uprising

    ★★★★½

    without an end to the occupation, there could never be true liberation for palestinian women.

  • Moonlight

    Moonlight

    ★★★★½

    ima throw up!!!!! wahhhh

  • Megamind

    Megamind

    ★★★★★

    code: megamind still means the world to me

  • Grave Encounters

    Grave Encounters

    ★★★★

    absolutely bananas average rating. not surprised that people don’t know what good horror is…

  • The Boss Baby

    The Boss Baby

    ★½

    fucking hate boss baby

  • Night Swim

    Night Swim

    ★★½

    the pool that makes you good at baseball

  • Moonstruck

    Moonstruck

    ★★★★★

    OR I SHALL DIE. OR IIII SHALL DIEEEEEEE

  • Mickey Mouse: The Perfect Picnic

    Mickey Mouse: The Perfect Picnic

    ★★★★

    second time today. w

  • Muppet*Vision 3-D

    Muppet*Vision 3-D

    ★★★★½

    they got rid of the original entry just to spite me in particular