Sort by

✿ eli ✿ has logged 65 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Submarine

Submarine

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tusk

Tusk

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
My Babysitter's a Vampire

My Babysitter's a Vampire

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Captive

The Captive

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Rover

The Rover

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Maggie Simpson in

Maggie Simpson in "Playdate with Destiny"

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gooby

Gooby

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zenith

Zenith

2019
×
★★
Read the review Edit this entry