Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Devilman - Volume 2: Demon Bird

Devilman - Volume 2: Demon Bird

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Mask You Live In

The Mask You Live In

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Devilman - Volume 1: The Birth

Devilman - Volume 1: The Birth

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Click

Click

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sailor Moon R: The Movie

Sailor Moon R: The Movie

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vampire Hunter D: Bloodlust

Vampire Hunter D: Bloodlust

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Flash

The Flash

2023
×
Read the review Edit this entry  
13
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Starling Girl

The Starling Girl

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Scooby-Doo! and the Gourmet Ghost

Scooby-Doo! and the Gourmet Ghost

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pulse

Pulse

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
John Early: Now More Than Ever

John Early: Now More Than Ever

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Punks

Punks

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ali's Wedding

Ali's Wedding

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Queer Duck: The Movie

Queer Duck: The Movie

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
01
World's Greatest Dad

World's Greatest Dad

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Machine

The Machine

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
White Heat

White Heat

1949
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Matteo Lane: The Advice Special

Matteo Lane: The Advice Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Legend

Legend

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ashley Gavin: Live in Chicago

Ashley Gavin: Live in Chicago

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kedi

Kedi

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry