• Caro diario

    ★★★★★

  • The Tin Drum

    ★★★★★

  • Love, Spells and All That

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Toni Erdmann

    ★★★★

  • Head-On

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • 10/65: Self-Mutilation

    ★★★★½

  • Sivas

    ★★★★★

  • Arizona Dream

    ★★★★

  • The Great Beauty

    ★★★★★

  • Faces Places

    ★★★★

  • In Bruges

    ★★★★½

  • Equus

    ★★★½

  • Betty Blue

    ★★★★

  • Where Is My Friend's House?

    ★★★★

  • Close-Up

    ★★★★