Sort by

Krunk has logged 149 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Irony of Fate, or Enjoy Your Bath!

The Irony of Fate, or Enjoy Your Bath!

1975
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sicario

Sicario

2015
×
★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Departures

Departures

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Owning Mahowny

Owning Mahowny

2003
×
★★
Edit this entry  
11
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Killing Fields

The Killing Fields

1984
×
★★★
Edit this entry  
11
Sumo Do, Sumo Don't

Sumo Do, Sumo Don't

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
2002

2002

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★
Edit this entry  
08
An Autumn Afternoon

An Autumn Afternoon

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Threads

Threads

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ornamental Hairpin

Ornamental Hairpin

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Crow

The Crow

1994
×
★★★½
Edit this entry  
28
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★
Edit this entry  
23
Tokyo Sonata

Tokyo Sonata

2008
×
★★★
Edit this entry  
22
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
I Just Didn't Do It

I Just Didn't Do It

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Interview

The Interview

2014
×
Edit this entry  
08
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Empire of Passion

Empire of Passion

1978
×
★★★½
Edit this entry  
01
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Human Condition II: Road to Eternity

The Human Condition II: Road to Eternity

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★½
Edit this entry  
17
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★
Edit this entry  
17
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★½
Edit this entry  
15
Death by Hanging

Death by Hanging

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
Read the review Edit this entry  
09
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★½
Edit this entry  
07
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thunderball

Thunderball

1965
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Last Tango in Paris

Last Tango in Paris

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★
Edit this entry  
30
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
Read prior review Edit this entry