Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
TFW No GF

TFW No GF

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Social Animals

Social Animals

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Batman

The Batman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Edit this entry  
14
In Jackson Heights

In Jackson Heights

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Senior Year

Senior Year

2022
×
Edit this entry  
11
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Run

Run

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Story of Film: A New Generation

The Story of Film: A New Generation

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
Edit this entry  
20
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★½
Edit this entry  
12
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
She's All That

She's All That

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Edit this entry  
11
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★½
Edit this entry  
04
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★
Edit this entry  
05
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mega64 Version 4.1 Revengurrection

Mega64 Version 4.1 Revengurrection

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Zone 414

Zone 414

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cruising

Cruising

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
L'Atalante

L'Atalante

1934
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Cockpit

The Cockpit

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
JFK Revisited: Through the Looking Glass

JFK Revisited: Through the Looking Glass

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
All Monsters Attack

All Monsters Attack

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Climax

Climax

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★
Read the review Edit this entry