• Senior Year

  • Mega64 Version 4.1 Revengurrection

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Four Hours at the Capitol

    ★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Zone 414

  • Dune

    ★★★

  • 9/11: Life Under Attack

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • Candyman

    ★★

  • The Green Knight

    ★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★

  • JFK Revisited: Through the Looking Glass

    ★★★

  • Val

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • The Story of Film: A New Generation

    ★★★½

  • F9

    ★½

  • Army of the Dead

  • Mortal Kombat

  • Exterminate All the Brutes

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Q: Into the Storm

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★

  • Age of Samurai: Battle for Japan

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★

  • The Call

    ★★

  • The Sacrifice

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Soul

    ★★½

  • Run

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • Enemies of the State

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • Apocalypse '45

    ★★★★

  • The Eight Hundred

    ★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★

  • Hamilton

    ★★½

  • The Monopoly on Violence

    ½

  • The Last Dance

    ★★½

  • Unorthodox

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Bad Advice

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Coded Bias

    ★★

  • Underwater

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★½

  • Midway

    ★★

  • The Outpost

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★½

  • State Funeral

    ★★★½

  • The King

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • The Great War of Archimedes

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Midsommar

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Avengement

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½