• The Cabin in the Woods

    ★★★★★

  • Skyfall

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • The Sixth Sense

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★½

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Scarface

    ★★★★

  • V for Vendetta

    ★★★★½

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★

  • Room

    ★★★

  • Gravity

    ★★★★½

  • Prisoners

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Die Hard

    ★★★★★