Sort by

Steven has logged 29 entries for films during June 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Manglehorn

Manglehorn

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Class

The Class

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bitter Lake

Bitter Lake

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Slow West

Slow West

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Enemy at the Gates

Enemy at the Gates

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Sleuth

Sleuth

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Child

The Child

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Sea Fog

Sea Fog

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Concerning Violence

Concerning Violence

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gascoigne

Gascoigne

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Faults

Faults

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
White God

White God

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kumiko, the Treasure Hunter

Kumiko, the Treasure Hunter

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry