kani has logged 191 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Prom Night

Prom Night

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
Read the review Edit this entry  
07
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Midori

Midori

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Grudge

The Grudge

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deadcon

Deadcon

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
BLACKPINK'S SUMMER DIARY [IN SEOUL]

BLACKPINK'S SUMMER DIARY [IN SEOUL]

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mulan

Mulan

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ouija House

Ouija House

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Ouija Experiment

The Ouija Experiment

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Polaroid

Polaroid

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Norbit

Norbit

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Norbit

Norbit

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Scary Godmother: Halloween Spooktakular

Scary Godmother: Halloween Spooktakular

2003
×
Read the review Edit this entry  
22
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Kakegurui: The Movie

Kakegurui: The Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Norbit

Norbit

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Glee: The Concert Movie

Glee: The Concert Movie

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry