Kareem has logged 20 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
Read the review Edit this entry  
27
Love Steaks

Love Steaks

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
Read the review Edit this entry  
26
The Human Surge

The Human Surge

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Transit

Transit

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
The Forest for the Trees

The Forest for the Trees

2003
×
Read the review Edit this entry  
19
Annihilation

Annihilation

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sweet Country

Sweet Country

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Window Water Baby Moving

Window Water Baby Moving

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry