Sort by

Jamaal has logged 22 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sing

Sing

2016
×
Edit this entry  
26
Timecode

Timecode

2016
×
Edit this entry  
26
The Railroad Lady

The Railroad Lady

2016
×
Edit this entry  
26
Silent Nights

Silent Nights

2016
×
Edit this entry  
26
Enemies Within

Enemies Within

2016
×
Edit this entry  
22
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read prior review Edit this entry  
16
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spoor

Spoor

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Discreet

Discreet

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dinner

The Dinner

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Forbidden Room

The Forbidden Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry