• Black Widow

    ★★

  • F9

    ★★

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Paper Lives

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • Outside the Wire

  • Wonder Woman 1984

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Mank

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Soul

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

  • Pieces of a Woman

  • Tenet

  • A Whisker Away

  • Extraction

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

  • Promising Young Woman

  • My Hero Academia: Heroes Rising

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Irishman

  • Seventeen

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

  • Weathering with You

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far from Home

  • Dark Phoenix

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Avengers: Endgame

  • The Silence

  • Shazam!

  • Captain Marvel

  • Alita: Battle Angel

  • Glass

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Müslüm

  • Venom

  • Green Book

    ★★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

  • A Star Is Born

  • The Seven Deadly Sins: Prisoners of the Sky

  • The Meg

  • The Equalizer 2

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Flavors of Youth

  • My Hero Academia: Two Heroes

  • The First Purge

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Kaybedenler Kulübü Yolda

  • Upgrade