Sort by

Kall has logged 31 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Fucking with Nobody

Fucking with Nobody

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Marshland

Marshland

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Romantic Comedy

Romantic Comedy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★½
Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry