Sort by

Kall has logged 19 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cherry

Cherry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry