• The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Adverse

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • It

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Square

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • The Birth of a Nation

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Artist

    ★★★★½

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Black Swan

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • Blonde Ambition

    ★★★

  • Zodiac

    ★★★★½

  • The Messengers

    ★★★½

  • Dead in a Heartbeat

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★

  • The Last Don

    ★★★

  • The Relic

    ★★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★½

  • The Shadow

    ★★★

  • Carlito's Way

    ★★★★½

  • Chaplin

    ★★★½

  • Kindergarten Cop

    ★★★½

  • The Freshman

    ★★★½

  • Awakenings

    ★★★★★

  • Biloxi Blues

    ★★★½

  • Adventures in Babysitting

    ★★★

  • The Beyond

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★½

  • Cannibal Holocaust

    ★★★★★

  • Alien

    ★★★★★