Sort by

Kalen ❤️ has logged 91 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
X

X

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Accepted

Accepted

2006
×
★★★
Edit this entry  
12
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Three Kings

Three Kings

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nope

Nope

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
The Maker

The Maker

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Thief

Thief

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Heist

Heist

2001
×
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
Read the review Edit this entry  
26
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alien³

Alien³

1992
×
★½
Read the review Edit this entry