• House of Gucci

    ★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Outside the Wire

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • All or Nothing: Tottenham Hotspur

  • Tenet

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Extraction

    ★½

  • Ultras

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Way We Are

    ★½

  • 6 Underground

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • You've Got Murder

  • Karakomik Filmler

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Mosul

    ★★½

  • The King

    ★½

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • La Belle Indifference

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Noah Land

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • Triple Frontier

    ★★

  • The Aftermath

    ★★★

  • A Tale of Three Sisters

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • T-34

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Bartu Ben

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Operation Finale

  • First Man

    ★★★

  • Roma

  • Sicario: Day of the Soldado

  • Ant-Man and the Wasp

  • The Wild Pear Tree

  • The Angel

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

  • Patrick Melrose

    ★★★★★

  • Deadpool 2

  • Cold War

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

    ★★½

  • A Quiet Place

  • The Resistance Banker

  • Isle of Dogs

  • Black Panther

  • Mortal World

  • Butterflies

    ★★★★