Sort by

kallista has logged 83 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
½
Edit this entry  
27
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
Edit this entry  
26
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Slice

Slice

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Josie

Josie

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
14
For a Good Time, Call...

For a Good Time, Call...

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Friend Request

Friend Request

2016
×
Edit this entry  
08
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Face 2 Face

Face 2 Face

2016
×
★½
Edit this entry  
01
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Afterschool

Afterschool

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Room 237

Room 237

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★½
Edit this entry  
26
Moon

Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
25
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★
Edit this entry  
20
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★
Edit this entry