Sort by

kajsa ❣️ has logged 27 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Celluloid Closet

The Celluloid Closet

1995
×
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
Read the review Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Departed

The Departed

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
My So-Called Father

My So-Called Father

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry