Sort by

Kaitlin has logged 81 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
10
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Fractured

Fractured

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Rush

Rush

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★
Edit this entry  
28
Limitless

Limitless

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
Adrift

Adrift

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
19
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry