Kaitie has logged 91 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Edit this entry  
10
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★★
Edit this entry  
18
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★½
Edit this entry  
27
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★½
Edit this entry  
22
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Duel

Duel

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Edit this entry  
20
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★½
Edit this entry  
15
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
The First Purge

The First Purge

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Veronica

Veronica

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry