• The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Mayor Pete

    ★★★

  • Encanto

  • Four Hours at the Capitol

  • What Happened, Brittany Murphy?

  • Muppets Haunted Mansion

  • 15 Minutes of Shame

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • Pray Away

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Seaspiracy

  • Allen v. Farrow

    ★★★★★

  • Willy's Wonderland

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Framing Britney Spears

  • Death to 2020

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Last Blockbuster

  • Happiest Season

    ★★½

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

  • 537 Votes

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • The Mystery of D.B. Cooper

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Enemies of the State

  • The Babysitter: Killer Queen

  • The New Mutants

  • Tenet

  • Class Action Park

  • The Donut King

  • Host

  • The Speed Cubers

  • Showbiz Kids

  • Athlete A

  • AKA Jane Roe

  • Happiness Continues

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News

  • The Trials of Gabriel Fernandez

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Unabomber: In His Own Words

  • Onward

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Truth and Lies: Jeffrey Epstein

  • Cheer

  • Ilana Glazer: The Planet Is Burning

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • One Day at Disney

  • Let It Snow

    ★★★½

  • The Devil Next Door

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★